Locations
Keila kool
Keila koolihariduse lugu algas aastast 1691. On teada, et esimene Keila köster-koolmeister oli Elias Packel, kelle käe all õppisid lapsed lugemist, katekismust ja kirikulaule.1954. aastal hakati Keilas andma keskharidust. Täna õpib Keila Koolis üle 1300 õpilase ja kool on 12-klassiline.
Keila-Niitvälja soo: Külla kuldkingale!
3
Autor: Inga Kangur
Lisatud: 30.05.2017
Sihtgrupp: III kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 2 tundi 2 minutit
 
Käesoleva matkaga "Külla kuldkingale!" osaleb Keila Kool Eesti Bioloogiaõpetajate Ühingu poolt kavandatud projektis.

 Projekti 100 matka «Elurikas Eesti» eesmärgiks on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise kestel aastatel 2017–2018 viia läbi vähemalt sada Eesti loodust tutvustavat elamuslikku, kogemuslikku ja uurimuslikku õppematka üle kogu Eesti. Elurikas tähendab meile nii looduses liikumisest tulevat tervist kui ka elurikkust kui bioloogilist mitmekesisust, mida matkadel paremini tundma õpitakse.

Vajalik varustus: laetud nutitelefon või tahvelarvuti, millel on toimiv internetiühendus ning sisselülitatud GPS moodul (kontrolli telefoni seadeid!) . Registreerimisel sisestatud e-posti aadressile saadetakse mängu alustamise link, mis tuleb raja algusse jõudes oma nutiseadmes avada.

Raja pikkus on ligikaudu 5,3 km, läbimise aeg jalgsi  u 2 tundi. Soovitav on läbida rada punktide järjekorras ning mööda metsateid-radu. Kaardil on Sinu asukoht rohelise täpina, läbimata punktid punased, mis peale ülesande sooritamist muutuvad halliks.Kaardil saad jälgida, mitu meetrit Sul järgmise punktini minna on. Varu pisut kannatust, sest GPS ei uuenda andmeid hetkega, otsitava punkti ülesanne avaneb 25 m raadiuses.  Rajal on näha ühe varasema matkaraja infotahvleid, neid on kasulik lugeda.

Kui ühendus mängu ajal katkeb, saad registreerimisel Sulle saadetud alustamise lingi kaudu uuesti mängu siseneda ja poolelijäänud kohast jätkata. 

Head avastamist!

Kontakt
inga.kangur@keilakool.ee

 
kaart
 

Siin lehel on peamiselt koolidele, kuid ka üldisematel hariduslikel eesmärkidel valminud Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.