Locations
Kiviõli I Keskkool
Kiviõli I Keskkool
Vesi elektrijuhina
Sihtgrupp: III kooliaste
 
Avastusraja üheks punktiks on veepuhastusjaama külastus  - selleks tuleb asutusega teha eraldi kokkuleppeid. 
Vajalik ilmale sobiv riietus, internetiühendus ja nutiseade. 
Avastusraja eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu sellele, milline on vee tähtsus maailmas ja inimesele, vesi kui liitaine ja elektri juht, vee omadused ja keemiline valem, destilleerimine ja selle tähtsus, soola reageerimine veega. Raja läbimisel korraldatakse katse, kus mõõdetakse destilleeritud vee pH-d, elektrijuhtivust, hägusust ja soolsust ning katse jooksul lisatakse destilleeritud veele soola. Selgitatakse termineid - endotermiline ja eksotermiline reaktsioon. 
Vahendid: nutiseade ja internet (üks grupi peale). Kasutatud on Vernieri juhtivusandurit (Conductivity Probe), happesuse mõõtjat (pH sensor), hägususe sensor (Turbidity sensor), soolsuse andurit (Salinity sensor), Infrared Thermometer, Vernieri katsetuspudeleid (Turbidity bottles)- infrapunatermomeeter.  Vastavalt õpilaste arvule sülearvuteid, EV3 aju ja aku, miniUSB juhtmeid, vahejuhtmeid, Vernieri vaheotsikuid, tööjuhend katse sooritamiseks, lävipaistvad plastiktopsikud, lusikad, sool, destilleeritud vesi, rätik sensorite kuivatamiseks, veekeedukann (milles on näha katlakivi), suured paberid ja vildikad plakatite tegemiseks. 

Kontakt
kristiine.meister@mail.ee

 
kaart
 
5.klass - õhuniiskus, pilved, veering, õhu liikumine.
5
Sihtgrupp: II kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 40 minutit
 
Avastusrada on planeeritud pigem kooli ruumidesse ja lähiümbrusesse, et lahendada WiFi puudumise ja ajakulu probleemi.
Eeltöö: õpetaja valmistab ette katsed (punktid nr 2 ja nr 7). 
Vahendid: 
Punkt nr 2: läbipaistev teekann, läbipaistvast plastikust topsid (7tk), kile, rahakummid (7tk), õhuniiskuse sensor (2 tk), temperatuuri sensor (2tk), EV3 aju varustatud spetsiaalse programmiga ( 4tk)(või programmiga varustatud sülearvutid),  ühendusjuhtmed, Vernieri otsikud. Õpetajale tahvel ja markerid selgitustöö tegemiseks(punkt nr 2). Katsete kirjelduse tööleht ja kirjutusvahend (punkt nr 2). 
Punkt nr 7: Anemomeeter (2tk), EV3 + anemomeetri programm (2tk), ühendusjuhtmed (2tk), Vernieri vaheotsik (2tk). 
Telefon, mis on varustatud internetiga (kui asetata punktid koolimajja, saab ühilduda ka WiFi võrguga). 
NB! Punkt nr 2 ja punkt nr 7 tehakse läbi koos õpetajaga. Oleks hea, kui oleks olemas ka abiõpetaja. 
Ajakulu kogu tegevusele kokku u 4 akadeemilit tundi. 
Õppeprotsess koosneb 4. osast:
1.	Osa – sissejuhatus – mida me täna teeme ja miks – õpetaja räägib. NB! Kõik vastused tuleb moodustada täislausetega ja kasutades eesti keele reegleid. Vigade eest võib arvestada meeskonnale miinuspunkte. Seadmetes WiFi või andmeside sisselülitamine, asukoha sisselülitamine ja vajadusel tuleb seadmele teha restart. 
2.	Avastusraja läbimine
3.	Kokkuvõtete tegemine – õpetaja ja õpilased. Õpetaja küsib kordavaid küsimusi. Meeskonnad saavad punkte. 
4.	Quizizz keskkonnas testi lahendamine - võivad vastata oma meeskonnaga. Saavad punkte. 
Parimaid tulemusi võib premeerida. 
Õpilased võib panna tööle paaride või gruppidena. 

NB! Raja küsimustes on kasutatud materjale www.taskutark.ee lehelt. Selleks on küsitud lehe haldajalt luba. 
 
kaart
 
Matkapäeva loodusrada (loodusõpetus 7. klass)
3.5
Sihtgrupp: III kooliaste
Keskmine läbimise aeg: 3 tundi 21 minutit
 
Vahendid: grupi peale vähemalt üks nutiseade, mis on varustatud anbmesidega/ EV3 aju (2tk)  (laetud)/sülearvuti (2tk) + LEGO Mindstorms programm/Mindstorms kaabel (2tk)/Mindstorms mahalaadimise kaabel (2tk)/ Vernier NXT Adapter (2 tk)/ Anemometer Vernier sensor (1tk)/ Hand Dynamomenter Vernier sensor (1tk). Igale grupile sensorite kasutamise juhend sülearvuti ekraanile. Mõõdulint. 

Kontakt
kristiine_meister868@hotmail.com

 
kaart
 

Siin lehel on peamiselt koolidele, kuid ka üldisematel hariduslikel eesmärkidel valminud Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.